KONKURS RECYTATORSKI IM. KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO

28. listopada 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Sokołowie Podlaskim już po raz jedenasty była organizatorem powiatowego konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w którym należało zaprezentować wybrany wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - patrona biblioteki. Podczas finału naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Róża Kuć z kl. II i Aleksandra Mąka z kl. VI, i obie znalazły się w gronie laureatów konkursu. Róża zajęła II, a Ola III miejsce. Gratulujemy!

Eliminacje powiatowe poprzedził konkurs szkolny, w którym wzięło udział 13 uczestników i konkurs na szczeblu gminnym, w którym naszą szkołę reprezentowali: Ewelina Jaczewska z kl. III i Róża Kuć - zdobywczyni I miejsca w najmłodszej grupie wiekowej ( kl. I - III);
w kategorii klas IV - VI: Sebastian Grzymała z kl. V i Aleksandra Mąka, która zajęła II miejsce,
w najstarszej grupie: Dominik Kaniuk z kl. VII i Aleksandra Kryczka z kl. VIII.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za dodatkową pracę, wrażliwość artystyczną, piękną recytację i godną postawę uczniowską. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Próchenko